אודות פתרונות ושירותים שותפים עסקיים הודעות לעיתונות אירועים חברות בנות קריירה
הודעות לעיתונות:
     2015
     2012
     2011
     2010
     2009
     2008
"אמת מיחשוב" היא הראשונה בישראל שסיימה את ההסמכות וההכשרות הנדרשות כדי להצטרף לתכנית APSP‏ (Authorized Professional Service Partner‏ )של NetApp - 14/12/2008
אמת מיחשוב-משב רוח רענן בליבת המחשוב העסקי - 29/05/2008
אמת מיחשוב מינתה את דורון זוברמן למנכל חטיבת השירות והפרוייקטים - 16/04/2008
חברת ooVoo המתמחה בשיחות וידאו ברשת בחרה בסאן וא.מ.ת מיחשוב להקמת תשתיות גלובלית - 16/04/2008
COPAN Systems – הפתרון לארכוב ירוק - 04/03/2008
אמת מיחשוב וסאן קיימו מפגש בנושא שיפור ביצועים - 23/01/2008
 >  Green IT -המתודה של אמת מיחשוב - 01/01/2008
     2007
     2006
הידיעות לעיתונות כוללות הודעות של חברת א.מ.ת מיחשוב של חברות הבנות וידיעות נבחרות של חברות המיוצגות על ידה.
Green IT -המתודה של אמת מיחשוב - 01/01/2008

אחת הטעויות הנפוצות אצל אנשים שלא חיים את עולם ה-IT מבפנים היא, שהסטנדרטיזציה והקומודיזציה של מערכות המידע הופכות את חייו של המנמ"ר לפשוטים יותר. אם היום השוק מתרכז במספר לא גדול יחסית של פלטפורמות "סטנדרטיות", אם את רכיבי החומרה אפשר לבחור כמו שקונים שקי תבואה בשוק ה-Commodities, ואת התוכנות אפשר לקבל בכל צבע וטעם שיתאימו לתשתית החומרה שבחרתם, אזי ההחלטות הטכניות כנראה כבר לא קשות כל כך. לפחות לא קריטיות כמו בימים שלקוחות וספקי IT היו לכודים במערכות יחסים אקסקלוסיביות. שגיאה. מקור השגיאה הוא בכך שהמתבונן מהצד לא רואה, שבסך הכל הבעיות נחשפות עכשיו ברבדים "גבוהים" יותר של המערכת. למשל, היום מבחני ביצועים (Benchmarks) טהורים כבר לא תופסים מקום מכריע במאזן השיקולים, משום שאפשר להשיג רמה מספקת פחות או יותר בלי תלות חריפה באיזו ארכיטקטורת מערכת תבחרו. אפילו הבדלי המחיר לא תמיד משמעותיים כאשר לוקחים בחשבון את עלויות החיים הכוללות, ה-TCO. אבל זה לא אומר שהחיים נעשו פשוטים יותר. כי עכשיו על מעצב הפתרון לקחת בחשבון אלמנטים שבעבר הוא היה רשאי להתעלם מהם, כמו צריכת אנרגיה, עלויות נדל"ן, דרישות מיזוג אויר וקירור, וכדומה. אם בעבר המעצב התעמק בטבלאות השוואה של פרמטרים כמו "טרנסאקציות לדקה לדולר", עכשיו הוא חושב יותר בכיוון של "טרנסאקציות לקילוואט-שעה" או "טרה-בייט נפח אחסון למטר מרובע".
 
Green Tech: כבר לא רק דיבורים
 
המגמה שהביאה למודעות החדשה נקראת Green IT או Green Data-Center, אבל לא רק שיקולים של שימור האקולוגיה על כדור הארץ מניעים אותה. מדובר בראש ובראשונה בכסף - אנרגיה עולה היום פי שלושה יותר מאשר לפני עשור - ובמעטפת אילוצים נוקשה. גם אם אתם מוכנים לשלם, לא בטוח שחברת החשמל מסוגלת לספק יותר חשמל. וגם המקום הפנוי בחדרי השרתים הולך ונעלם. ועבור חברות רבות האופציה לעבור למשרדים אחרים אינה מעשית. יתר על כן, סוג הדילמות שעומדות בפני המתכנן היום אינו כזה שאפשר לקחת לפתרון קסם, Silver Bullet, שיפתור לו את כל הלבטים בפגיעה ישירה ללב הבעיה. בתחום הירוק הזה אסטרטגיה אפקטיבית בנויה כמו פסיפס, ממספר גדול של רכיבים, שכל אחד מהם מהווה שיפור נקודתי צנוע וכולם ביחד עושים את ההבדל הגדול.
 
לדברי אסף טימור, סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת האינטגרציה הוותיקה אמת מיחשוב, "המתכון של Green IT חייב לכלול התייחסות לשלושה מישורים טכניים:
o         טכנולוגיות חומרה: כמו בחירת תצורת שרתים שיספקו את הביצועים הדרושים במינימום דרישות אנרגיה ומקום
o         טכנולוגיות תוכנה: לדוגמה וירטואליזציה וניהול עומסים דינמי, שמאפשרים לבצע יותר משימות עם פחות חומרה
o         ארכיטקטורת מערכת ותפיסה כוללנית: שרואה את מכלול המשימות של ה-IT ולא מנסה לבצע אופטימיזציה מקומית על חשבון בזבוזים במקומות אחרים.
 
"לדוגמה, אסור להתייחס ל"מערכת היצור" בנפרד ממערך ההתאוששות מתקלות ושרידות עסקית (ה-DRP) כדי לא ליצור כפילויות מיותרות. ריבוי הטכנולוגיות, הדרישה של לקוחות למצות את האפשרויות ללא ההגבלות המסורתיות של נאמנות למותגים ספציפיים, והידיעה כי אתם מכוונים למטרות נעות, כל אלה הפכו את התפקיד של אינטגרטור על פניו. עכשיו הוא לא המומחה למוצרים של יצרן זה או אחר, שמנסה להטמיע אותם בסביבה המוכתבת על הלקוח, אלא נדרש ממנו ידע רב-תחומי, עומק טכנולוגי והבנה עסקית כדי למלא תפקיד מפתח בעיצוב ארכיטקטורת הפתרון. הסביבה המוכתבת על ידי הלקוח שוב אינה טכנולוגית גרידא, אלא מעטפת אילוצים עסקיים, סביבתיים ואופרטיביים, שצריכה למצוא פתרון אופטימלי בכל הממדים האלה".
 
המחשבון האנרגטי של אמת מיחשוב
 
וזה מאוד לא פשוט. כאן באה לביטוי המצוינות האמיתית של האינטגרטור, כאן נבחנים אנשיו ביכולת לספק פתרון המבוסס על ניסיון רלוונטי, Best Practice, למגוון גדול מאוד של מצבים. "לדוגמה, בפרויקט שעשינו עבור לקוח ישראלי, לתכנון והקמת אתר שירות בארה"ב, אופטימיזציה דרשה ניתוח של למעלה מחצי תריסר תצורות חלופיות", מספר אסף טימור. "החלופות נבדלות זו מזו בתצורת החומרה, בדרגות הקונסולידציה, ובשימוש בטכנולוגיות וירטואליזציה מתקדמות. עבור כל אחת מהן נדרשה בחינה של מחיר, צריכת חשמל, דרישות שטח רצפה ומיזוג אויר - והכל כאשר משתנים אחרים נשארים קבועים על פי מפרט הלקוח: תפוקת עבודה, רמת זמינות, יכולת ניהול מרחוק וכדומה. כדי למצוא את האופטימום במערך מורכב כל-כך של משתנים ואילוצים פיתחנו "מחשבון Green IT" ייחודי, שלוקח בחשבון את כל הפרמטרים ומחלץ את התשובה הנכונה על סמך סולם הקדימויות היחסי של היישום. למיטב ידיעתי, המחשבון של "אמת מיחשוב" הוא יחיד במינו משום שהוא ממנף נכס ייחודי של החברה: ניסיון של 24 שנים באספקת פתרונות לספקטרום רחב מאוד של מגזרי שוק ויישומים".
 
כיום אמת מיחשוב מגדירה את עצמה כספקית פתרונות IT, מוצרים ושירותים, ללא תלות בפלטפורמה.אומר אסף טימור. "היום אנו משווקים פתרונות הכוללים מוצרים של SUN, יבמ, NetApp, סימנטק, VMware, מיקרוסופט,Red Hat , צ'ק-פוינטEMC , ועוד כשני תריסרי שותפים עסקיים. אנו מעדיפים לספק מערכות מוכללות מקצה לקצה, הכוללות בנוסף לשרתים גם אחסון, גיבוי, תקשורת, ניהול ותחזוקה. מבחינת פלטפורמות אנו תומכים בסביבות העבודה של מיקרוסופט, לינוקס, Solaris ,ו-AIX; והשרתים שלנו מבוססים על מעבדי Sun, יבמ, אינטל ו-AMD. האופקים הטכנולוגיים שלנו לא סגורים סביב פלטפורמה אחת ובכל מקרה רק היתרונות היחסיים ללקוח יקבעו את אופי הפתרון".
 
האנשים עושים את ההבדל
 
"עבור כל שותף כזה אמת מיחשוב רוכשת את ההסמכות הגבוהות ביותר שניתן להשיג באמצעות השקעה מסיבית בהכשרת כוח-אדם מקצועי. אמת מיחשוב היא כנראה האינטגרטור הישראלי היחיד שמסוגל להציע מגוון כזה של התמחויות - ולעמוד מאחורי הטענה שבכל תצורת מערכת יש לו ניסיון מוכח ואנשים שיכולים לבצע את הפרויקט טוב יותר, מהר יותר וזול יותר", אומר אסף טימור. "כי זאת יש לדעת: לא הטכנולוגיות עושות את ההבדל אלא האנשים. אתם יכולים היום למצוא פתרון פחות או יותר שקול בכל מסגרת טכנולוגית שתעדיפו, אבל האנשים שיעשו את הפרויקט הם אלה שיקבעו את הצלחתו. אנשים טובים הם הנכס העיקרי של אמת מיחשוב והמומחיות שלהם היא סוד המשיכה שמביאה לקוחות רבים להתקשר עם אמת מיחשוב לאורך זמן, אם לא באופן אקסקלוסיבי".
 
ובשורה התחתונה מה שמשכנע יותר ממילים הן תוצאות מספריות, מדודות ומאושרות על ידי לקוחות מרוצים. "לדוגמה, אנו נמצאים בשלבי סיום של  Data Center לחברת LivePerson, בו יישמנו את המתודות של אמת מיחשוב להורדת עלויות TCO דרך חסכון בחשמל, בשטח רצפה ובתחזוקה שוטפת. האתר הזה נבנה על ידי אמת מיחשוב במרכז האינטגרציה שלנו, נבחן ונבדק על כל רכיביו תחת סימולציה של עומסי שיא, נארז ונשלח לאתר Hosting בארה"ב  כל מה שצריך הוא  לחבר את החשמל ורשת התקשורת ולעלות לאוויר. ומדובר במערכת מורכבת, שאחרי קונסולידציה היא כוללת למעלה מ-80 שרתי Sun, חוות אחסון מתוצרת HDS, מערך תקשורת של Cisco ועוד שרתי אחסון מתוצרת NetApp. ופלטפורמות של מערכות הפעלה של מיקרוסופט ,Solaris ולינוקס Red Hat בסך הכל 15 ארונות ציוד מלאים וגדושים במיטב החומרה והתוכנה שהטכנולוגיה החדישה ביותר יכולה להציע. רק כדי להבין את האתגר אפשר לציין כי אמת מיחשוב נזקקה לבנות מתקן אינטגרציה ובדיקות חדש, משום שאף שירות Hosting ישראלי לא היה מסוגל לספק את דרישות הסביבה של המערכת. זה אולי גם מלמד משהו על המחויבות של אמת מיחשוב לבצע כל פרויקט ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, גם אם נדרשת לשם כך השקעה חריגה".
 
אינטגרציה בסגנון שגר ושכח
 
מתברר שהסיפור של LivePerson הוא די אופייני לפרויקטים שאמת מיחשוב מתמחה בהם. "באותו מתקן אינטגרציה הקמנו גם את ה-Data Center של חברת Familion, סטארט-אפ שעוסק בניתוח "עצי-משפחה" כדי להפיק תובנות עסקיות על רקע דמוגרפי. לפני שהוא יצא להתארח באוהיו, ארה"ב, ה-Data Center של Familion שמבוסס על טכנולוגיה ושרתי אחסון של יבמ ופלטפורמת מיקרוסופט, נבנה, הורץ, נבדק תחת עומס וכוונן לביצועים אופטימליים בישראל.
 
פרויקט נוסף בנוסח שגר ושכח הוא מתקןהליבה של שירות שיחות הועידה של חברת OOVOO. זו חברה ישראלית לה למעלה ממיליון משתמשים רשומים לשירות ועידות וידאו באינטרנט. שירות Video Conference, כידוע, דורש עוצמת עיבוד נתונים וניתוב מידע גבוהה במיוחד ולכן הלקוח בחר בפלטפורמת Sun עבור מרכז השירות. "בנוסף ליישומי הוועידה, ה-Line of Business של חברת OOVOO, בנינו והטמענו באותם שרתים גם את המערכת הניהולית, שמבוססת על פתרונות RAC, SUN ו-DB  של אורקל. המתקן כולו הורץ בישראל ונשלח כפתרון Turnkey לאטלנטה, ג'ורג'יה, שם הוא עלה לאוויר תוך זמן קצר להפליא".
 
החזר השקעה מהיר על טכנולוגיות "ירוקות"
 
בפתרונות האלה הוכיחה אמת מיחשוב לא רק יכולת אינטגרציה חוצה פלטפורמות ושליטה בטכנולוגיות וביישומים חוצי ארגון, אלא גם עמידה ביעדי Green IT מובהקים. כמו קיטון בשיעור 40% בממוצע בצריכת החשמל, הסתפקות בחצי משטח הרצפה ביחס לתצורות מסורתיות של חומרה, והחזר השקעה מהיר להפליא. "המערכות שעוצבו על פי תפיסת Green IT החזירו את עצמן במחצית הזמן בהשוואה לאחרות", אומר אסף טימור. "לכן אנו יכולים היום לקחת על עצמנו התחייבויות מפורשות לגבי העמידה ביעדים של חסכון בחשמל, בשטח רצפה ובזמן העלייה לאוויר. כי עבור אמת מיחשוב העמידה ביעדים אלה אינה רק הצהרת כוונה טובה והבטחות ל-Best Effort. אנו מתחייבים לתוצאות ברות מדידה, ידועות מראש, ואנו יכולים לעשות זאת הודות למאגר Best Practices שאין לו מתחרים בתעשייה".
 
Green Storage: אל תתעלמו מהבזבוז בחוות האחסון
 
האחסון הולך ותופס חלק חשוב יותר ממרכז המחשבים, אבל רבים שוכחים את העובדה הזאת כאשר מדברים על Green Data Center. מערכות אחסון נתפסות כהשקעה הכרחית, סוג של 'תקורה', בלי שיעשה מאמץ ממשי למזער את עלותה ואת "טביעת הרגל" האנרגטית שלה. "ודווקא בתחום האחסון הפתרונות זמינים והחזר ההשקעה קצר יחסית", אומר אסף טימור. "לדוגמה, חברת אמת מיחשוב מייצגת בישראל את Copan Systems, שמשלבת מספר טכנולוגיות כדי להקטין את שטח הרצפה ואת דרישות האנרגיה של מתקן NAS בסדר גודל. עבור יישום שרת קבצים החומרה מאפשרת אחסון של עד 672 טרה-בייט (!) בארון 19 אינטש סטנדרטי, בערך פי 7 מניצול השטח של מערכות קונבנציונליות. הנפח גדל עוד פי 9 כאשר מיישמים תצורת VTL עם תוכנת De-Duplication. צריכת האנרגיה ופיזור החום (דרישות הקירור) הן רק כרבע ממה שנדרש על ידי מערכות אחסון אחרות, וזאת הודות לארכיטקטורה המיוחדת של הפתרון. יתרונות נוספים של מערכת Copan הם חלונות גיבוי קצרים, אמינות משופרת בפקטור של 6x, ביצועים טובים יותר וזמן התאוששות קצר. פתרונות "האחסון הירוק" משתלבים בכל תצורות ה-Data Center שאמת מיחשוב משווקת, כמו גם בפתרונות צד ג' המקובלים בישראל, כולל תוכנות ניהול אחסון היררכי (HSM) של יבמ, אורקל, סימנטק ואחרים".