אודות פתרונות ושירותים שותפים עסקיים הודעות לעיתונות אירועים חברות בנות קריירה
הודעות לעיתונות:
     2015
     2012
     2011
     2010
     2009
     2008
"אמת מיחשוב" היא הראשונה בישראל שסיימה את ההסמכות וההכשרות הנדרשות כדי להצטרף לתכנית APSP‏ (Authorized Professional Service Partner‏ )של NetApp - 14/12/2008
 >  אמת מיחשוב-משב רוח רענן בליבת המחשוב העסקי - 29/05/2008
אמת מיחשוב מינתה את דורון זוברמן למנכל חטיבת השירות והפרוייקטים - 16/04/2008
חברת ooVoo המתמחה בשיחות וידאו ברשת בחרה בסאן וא.מ.ת מיחשוב להקמת תשתיות גלובלית - 16/04/2008
COPAN Systems – הפתרון לארכוב ירוק - 04/03/2008
אמת מיחשוב וסאן קיימו מפגש בנושא שיפור ביצועים - 23/01/2008
Green IT -המתודה של אמת מיחשוב - 01/01/2008
     2007
     2006
הידיעות לעיתונות כוללות הודעות של חברת א.מ.ת מיחשוב של חברות הבנות וידיעות נבחרות של חברות המיוצגות על ידה.
אמת מיחשוב-משב רוח רענן בליבת המחשוב העסקי - 29/05/2008
 
 הרפורמות הרגולטוריות בשווקים הפיננסיים, שחלקן כבר נכנסו לתוקף ואחרות שעדיין מחכות "מעבר לפינה", יוצרות הזדמנות חד-פעמית למיפוי מחדש של מאזן הכוחות בין המוסדות הפיננסיים השונים. כמו האירוע הקוסמי, שדחף את הדינוזאורים להכחדה ונתן הזדמנות ליונקים הכנועים שחיו בצל המפלצות להפוך לשליטי כדור הארץ, הרפורמות יוצרות את התנאים הדרושים לגופים שהיו קטנים וחלשים בעבר לתפוס עמדות מפתח בשווקים הנפתחים לתחרות. וכמו בשחר עידן היונקים, ההצלחה האבולוציונית לא מגיעה מכך שהנדכאים מאתמול לומדים להתנהג כמו דינוזאורים, אלא מיכולתם להתחיל "על דף לבן". המתחרים החדשים בשווקים הפיננסיים מחפשים את "המקפצה הטכנולוגית", שתעביר אותם בבת אחת לחזית ה-IT הארגוני בלי לחזור על השגיאות שעשו הבנקים ב-50 שנות מיכון מסורתי.
 
"יצאה מהארון" של ספקיות חומרה
 
וכך נוצרה גם הזדמנות חד-פעמית למהפך במאזן הכוחות של חברות הטכנולוגיה, שמספקות למגזר הזה פתרונות וייעוץ, מבצעות עבורו פרויקטים והטמעות, ותומכות באלף ואחד שירותים הדרושים למערכות ה-IT של המגזר. אם בעבר המומחיות הייתה מרוכזת במספר קטן של חברות, הספקיות המסורתיות שהיתרון התחרותי שלהן הוא היכרות טובה עם המערכות ההיסטוריות, עכשיו נפתחה הדרך לחברות חדשות, שמוכנות להציע פתרונות חדשניים ולהשיב רוח רעננה בל "ליבת ה-IT הפיננסי". בולטת בין המתחרות החדשות היא חברה וותיקה, אמת מיחשוב, שבשנים האחרונות "יצאה מהארון" של ספקיות חומרה והחלה להתמודד גם בתחום האינטגרציה וההטמעה של מערכות ארגוניות מתקדמות.
 
"המסר שלנו למגזר הפיננסי הוא פשוט וישיר לחלוטין", אומר שחר שיינרמן, מנהל תחום פיננסים ואפליקציות באמת מיחשוב. "אפשר להשיג יתרונות תחרותיים מהותיים במגזר הפיננסי על ידי אימוץ חלוצי של טכנולוגיות חדשניות. אנו לא מדברים על התנסות במוצרים לא בשלים, אלא על יישום בישראל של פתרונות עובדים, שהוכחו בארצות אחרות. האתגרים העומדים בפני המגזר הזה בישראל אינם שונים מאלה שמאתגרים את המוסדות הפיננסיים בצפון אמריקה ובאירופה. אבל שם קיים יותר ניסיון ונוצרו כלים להתמודדות. אמת מיחשוב משוחררת מהמחויבות למערכות הישנות ולכן היא לקחה על עצמה לייבא את הטובים בפתרונות אלה לישראל, להתמחות ביישומם ולבנות פעילות עסקית סביב הטמעתם במוסדות הפיננסיים".
חיפוש וניתוח ביומן אירועים (Log) חוצה ארגון
 
דוגמה לפתרון חדשני שאמת מיחשוב החלה להפיץ בישראל היא Splunk, תוכנת ניהול מידע המאפשרת לשמור במקום אחד, לאנדקס ולחפש ביומן אירועים (Log) שמייצרות כל מערכות המידע בארגון. הדרישה ליכולת זו נובעת, בין היתר, מתקנה 357 הידועה, שדורשת מכל מוסד פיננסי לשמר את המידע המלא הדרוש לשיחזור השתלשלות אירועים משמעותיים, מה שנקרא Audit Trail. בארגון אופייני, בו פועלות במקביל עשרות אם לא מאות מערכות במקביל, אין דרך לראות את התמונה כולה ללא השקעת זמן באיסוף המידע שמצטבר בכל מערכת לחוד ומאמץ רב בניסיונות מתסכלים לזהות קורלציות בין היומנים השונים. מערכת Splunk עושה כל זאת, ועוד, בצורה אוטומטית, בזמן אמת וללא מעורבות של המפעילים.
 
מוסדות פיננסים בעולם משתמשים ב-Splunk לשיפור זמינות המערכות, לנושאי תקינה שונים, אבטחת מידע ואף BI, וכאשר נדרש לאתר אירוע חריג או להמציא הסברים למהלך שננקט בזמן העבודה, Splunk תיקח אתכם ישר למקום ולזמן הרלוונטיים. דוגמאות ללקוחות פיננסים מהעולם המשתמשים במערכת VISA, TrueCredit, GE, First National Bank of America, Chicago Mercantile Exchange ועוד רבים וטובים...
דוגמה אחרת לפתרון חדשני שאמת מיחשוב מביאה לראשונה לישראל הוא KDB+ של חברת KX Systems, מסד נתונים ייחודי שמהירותו גבוהה בסדר גודל ממה שאתם מכירים מהפתרונות השגרתיים לניהול מידע. "המסד הזה חיוני להורדת זמני התגובה של מערכות פיננסיות-אנליטיות", אומר שחר שיינרמן. "בחדרי העסקאות, בזירות הסחר האלקטרוניות ובאולמות הבורסות בכל העולם מתחוללת היום "מלחמה אלקטרונית". הברוקרים והמשקיעים מריצים מודלים מתמטיים מסובכים ומתוחכמים להפליא על מערכות IT חזקות ביותר, במטרה להשיג יתרון אנליטי על מי שלא ממהר ליישם את הטכנולוגיה החדשה ביותר. המודלים האלה מנתחים את התכולה של מסדי נתונים המשתנים ברציפות - שערי מניות ונפחי עסקאות - במהלך המסחר וביכולתם לנחש את ההשפעה שתהיה לכל טרנסאקציה על ההתפתחויות בעתיד. זמני התגובה הנדרשים הם שניות ספורות ויתרון תחרותי נמדד למעשה בחלקי שנייה. מסד אולטרה-מהיר, דוגמת KX, הוא תנאי ליתרון שכזה ובמקרים רבים ההשקעה בו תחזיר את עצמה כבר בעסקה הראשונה שתעשו רגע אחד לפני שכל הברוקרים קלטו את המגמה.
 
תרבות של מצוינות טכנולוגית
אמת מיחשוב אינה שחקן חדש בשוק הישראלי, אם כי עד לשנים האחרונות פעילותה מוקדה בתחומי החומרה והתשתיות, אמת מיחשוב יצרה תרבות של מצוינות טכנולוגית נדירה באיכותה. "הלקוחות מפקידים בידינו פרויקטים קריטיים מהסיבה שהם מתרשמים מאיכות כוח האדם שאמת מחשוב מקצה לטובתם", אומר שחר שיינרמן. "כך קיבלנו את פרויקט הקמת התשתית החדשה במסגרת העברת ה - Data Warehouse של 'כ.א.ל' לסביבת לינוקס ואת פרויקט שידרוג מערכת הגישה לבנקאות הישירה ותשתית חדשנית לניהול סיכונים של בנק המזרחי טפחות. אנו גם הספק היחיד שמסוגל לחבר בין מומחיות באספקט החומרה ובניית התשתיות לבין מצוינות בביצוע פרויקטים של תוכנה ויישומים. זה חשוב, משום שלפעמים רק פתרון חומרה יצירתי יכול להבטיח כי התוכנה תעמוד במבחני הביצועים".
 
לדוגמה, הטכנולוגיה שאמת מיחשוב מייצגת הכפילה את רמת הביצועים של Data Center של חברת JPMorgan Chase ע"י החלפת תשתית מערכת התקשורת בין השרתים עצמם וגם בין השרתים למערך האחסון מ- Ethernet ו-FC ל-Infiniband. "כנציגים של Voltaire יש לנו את מאגר הפתרונות העשיר ביותר למה שנקרא "המארג" (Fabric) של חוות השרתים והאחסון", אומר שחר שיינרמן. "הרבה פעמים מתברר כי צוואר הבקבוק של הביצועים הינו בתקשורת שבין השרתים עצמם וגם התקשורת למערך האחסון. שדרוג פשוט וזול יחסית של ה-Fabric יכול לשחרר את הפוטנציאל המלא של ה-IT מהיום למחר".
 
המשקל הסגולי של מומחים אמיתיים
אתגר רגולטורי נוסף שהמוסדות הפיננסיים צריכים להתמודד איתו ומוצא את פתרונו באמצעות טכנולוגיה יחודית המופצת בישראל על ידי אמת מיחשוב הוא החובה לשמור כמויות עצומות של מידע זמין ל-Audit ונגיש לצורך המצאת מסמכים אלקטרונית. יותר ויותר מתברר שהעמידה בתקנות מחייבת גישה חדשה לאחסון Near-Line, כתחליף עדכני לארכיב הטייפים העתיק. הבעייה היא, כידוע, לבנות מערך דיסקים בעל נפח אחסון גדול מאוד, במחיר סביר, על שטח רצפה מצומצם וללא צריכת אנרגיה מופרזת. אלה תנאים חיוניים למערכת שאמורה לתפוס מקום ב-Datacenter ולא הרבה ספקים יש להם תשובה הולמת למה שנקרא במערכות טייפ וירטואליות (VTL). אמת מיחשוב היא גם הנציגה בישראל של Copan, המתמחה בארכיונים לסביבת המערכות הפתוחות וה- Mainframe. בנוסף לשיפור הזמינות של מידע לבדיקות רגולטוריות, מערכות אלה יכולות לקצר דרמטית את חלון הזמן הדרוש לגיבוי ולאפשר התאוששות מיידית בעקבות קריסת דיסק, ללא צורך בהרצת טייפים איטיים ובנייה מחדש של המערכת.
 
"הפתרון של Copan הוא היחיד שמאחסן עד 896 טרה-בייט בארון יחיד, פי 6 יותר מהמתחרים, וממזער את צריכת החשמל והקירור באמצעות טכנולוגיית ENHANCED MAID המאפשרת חסכון של 75% בהוצאות התפעול של מערך האחסון", אומר שחר שיינרמן. "ואלה רק דוגמאות ספורות לסל הטכנולוגי של אמת מיחשוב, המשלים באיכותו את המשקל הסגולי של אנשים שלנו. זה שילוב מנצח, שמאפשר להוציא יותר ממערכות ה-IT שלכם, המסורתיות והחדשניות, ולספק תמורה מרבית לכספכם".